W nocy z 26 na 27 marca nastąpi zmiana czasu zimowego na letni. O godzinie 02:00 wskazówki zegarów zostaną przesunięte na 03:00. PKP Polskie Linie Kolejowe S.A. są w gotowości do sprawnego prowadzenia ruchu pociągów podczas zmiany czasu. Szczegóły związane z rozkładem jazdy dostępne są na Portalu Pasażera i stronach przewoźników.

Z soboty na niedzielę czas zimowy zmieniony zostanie na letni. Wskazówki zegarów zostaną przesunięte o godzinę do przodu. Zmiana czasu została uwzględniona w rozkładzie jazdy. Niektóre pociągi wyjadą w trasę według czasu zimowego, a dojadą do celu już według czasu letniego. Pociągi będą na stacjach docelowych zgodnie z rozkładem.

Podczas zmiany czasu w trasie będą pociągi przewoźników: PKP Intercity, Kolei Mazowieckich oraz PKP SKM w Trójmieście. Wśród nich jest m.in. skład TLK Ustronie relacji Kraków Główny – Kołobrzeg, który w noc przejściową wyruszy ze stacji Warszawa Wschodnia o godz. 1:50 czasu zimowego, a po 14 minutach podróży zatrzyma się na stacji Legionowo o godz. 3:04 czasu letniego.

Natomiast skład IC Karkonosze relacji Jelenia Góra – Warszawa Wschodnia, przyjedzie na stację Opole Wschodnie o godz. 1:57 czasu zimowego, a po 8 minutach postoju wyjedzie z niej o godz. 3:05 czasu letniego. Szczegóły rozkładu jazdy pociągów dalekobieżnych znajdują się na stornie internetowej PKP Intercity Zmiana czasu na letni a rozkład PKP Intercity.

Warto sprawdzić rozkład przed podróżą

Dokładne godziny kursowania pociągów w najbliższy weekend dostępne są m. in. na stronach przewoźników oraz portalpasazera.pl. Warto sprawdzić rozkład jazdy przed podróżą.

Zmiany czasu letniego i zimowego regulowane są rozporządzeniem Prezesa Rady Ministrów z dn. 3 listopada 2016 r. w sprawie wprowadzenia i odwołania czasu letniego środkowoeuropejskiego w latach 2017–2021.

(fot. źródło PLK PKP)

Tags: , , ,