Z uwagi na zwiększony ruch w Punktach Sprzedaży Biletów ZTM w Lublinie, przypominamy, że zakupu biletu okresowego dla siebie jak i swojego dziecka można dokonać przez sklep internetowy nawet bez konieczności rejestracji w portalu pasażera, czy w biletomatach stacjonarnych, których na terenie Lublina jest aż 55 sztuk. Ponadto dla osób (także uczniowie), którym ważność znacznika LKM upłynęła 31.12.2021 r. identyfikator został przedłużony do 30.06.2022 r.

Od początku tygodnia zauważalny jest wzmożony ruch pasażerów w Punktach Sprzedaży Biletów ZTM w Lublinie przy ul. Nałęczowskiej 14 i ul. Zielonej 5. Dlatego też przypominamy i zachęcamy do zakupu biletu okresowego za pośrednictwem sklepu internetowego Lubika:

https://lubika.ztm.lublin.eu/eshop/Cart

Za jego pośrednictwem, bez wychodzenia z domu można kupić bilet okresowy dla siebie jak i dla swojego dziecka. Nie ma konieczności stania w kolejce w punkcie. Transakcji można dokonać bez konieczności zakładania konta w portalu pasażera, wystarczy podać numer identyfikatora (karty lub aplikacji) i adres e-mail, na który zostanie przesłane potwierdzenie transakcji.

Kolejną z opcji, która umożliwia dokonanie zakupu biletu okresowego na dowolny nośnik jest zakup w biletomacie stacjonarnym. Na terenie Lublina znajduje się 55 sztuk takich urządzeń zlokalizowanych w różnych częściach miasta.

Ponadto przypominamy, że pasażerom posiadającym dotychczas prawo do znacznika LKM (także uczniom), którego ważność upłynęła w dniu 31.12.2021r. i do tego czasu nie dokonali jego przedłużenia w siedzibie ZTM w Lublinie lub BOM, przedłużono automatycznie ważność takiego znacznika do 30.06.2022r.

Oznacza to, że znacznik jest widoczny w systemie Lubika i we wszystkich kanałach dystrybucji biletów okresowych  obsługiwanych on-line tj. automaty stacjonarne Lubika, sklep www Lubika oraz aplikacja mobilna Lubika – dla jej użytkowników. Pasażerowie tacy, w celu zakupu biletu okresowego,  winni skorzystać z dowolnego ww.  wymienionego kanału sprzedaży Lubika.

Założeniem nowego systemu Lubika jest zapewnienie wygody pasażerom. Teraz wystarczy kupić bilet przez internet w domu, nie martwiąc się o jego zakodowanie na kartę. Opłacony przez sklep internetowy Lubika bilet jest od razu widoczny w systemie.

(fot. dworzecmetropolitalny.pl, źródło ZTM Lublin)

Tags: , , , ,