Tańsze bilety, dodatkowe połączenia czy też specjalne oferty – przewoźnicy kolejowi starają się zachęcić pasażerów do korzystania z ich usług w majowy weekend. Wiadomo już, że w tym okresie szereg osób wybierze się bowiem w podróż.

W przyszłym tygodniu czeka nas długi majowy weekend. Zapowiedzi synoptyków nie pozostawiają złudzeń, gdyż już dziś wiadomo, że czeka nas iście letnia pogoda. To z pewnością sprawi, iż wiele osób wykorzysta ten czas na wyjazdy. To będzie oznaczało wzmożony ruch na drogach, lecz również w środkach publicznego transportu. Przewoźnicy kolejowi już szykują specjalne oferty dla pasażerów.

Największy pasażerski przewoźnik kolejowy w Polsce, czyli Polregio, przygotował pulę biletów tańszych aż o około 30 proc. Ich sprzedaż ma ruszyć w sobotę 27 kwietnia a zakończy 5 maja. Będzie je można kupić wyłącznie na stronie bilety.polregio.pl oraz przez aplikacje mPOLREGIO i KOLEO. W promocji każdego dnia będzie 5 tys. biletów, co daje ich łączną liczbę 45 tys. szt.

– Zbliżający się długi weekend majowy to doskonała okazja do odkrywania własnego oraz sąsiednich regionów i czerpania radości z podróży koleją. Codziennie w trasy wyrusza około 1750 pociągów Polregio, które zatrzymując się na 1950 stacjach, docierają zarówno do popularnych kierunków turystycznych od gór po morze, jak również do wielu miejscowości nieobsługiwanych przez innych przewoźników – wyjaśniają przedstawiciele przewoźnika.

W naszym regionie pociągi tej spółki kursują m.in. na Roztocze. Dodatkowo w dniach od 1 do 5 maja uruchomiony zostanie pociąg z Zamościa do Rzeszowa.

Również Koleje Mazowieckie, których pociągi w naszym regionie kursują m.in. do Dęblina czy Łukowa, przygotowała dodatkową ofertę dla podróżnych. Przedłużona zostanie ważność biletu wycieczkowego od godz. 18:00 we wtorek 30 kwietnia do godz. 24:00 w niedzielę 5 maja, a także Mazobiletu – w przypadku weekendu 1– 5 maja od godz. 19:00 we wtorek 30 kwietnia do godz. 8:00 w poniedziałek 6 maja.

Na podstawie biletu wycieczkowego można odbyć podróż pociągiem KM w relacjach do 200 km. Można go nabyć na podróż w jedną stronę lub „tam i z powrotem”. Mazobilet daje podróżnym możliwość zakupu biletu, który upoważnia do przejazdów pociągami Kolei Mazowieckich, a dodatkowo jest honorowany w pociągach Warszawskiej Kolei Dojazdowej oraz w środkach Warszawskiego Transportu Publicznego (metro, tramwaje, autobusy, pociągi SKM).

Niebawem szczegóły swojej oferty ma też przedstawić PKP Intercity. Podobnie jak w poprzednich latach pociągi kursujące na najpopularniejszych trasach mają zostać wzmocnione dodatkowymi wagonami, mowa jest też o specjalnych majówkowych połączeniach. W ubiegłym roku w długi weekend majowy z usług przewoźnika skorzystało blisko 2 mln pasażerów, o prawie 16 proc. więcej, niż rok wcześniej. Tym razem spółka liczy na pobicie tego rekordu. Na razie nie wiadomo jeszcze, czy w ofercie pojawią się bilety w obniżonych cenach.

(fot. dworzecmetropolitalny.pl)

Tags: , , , ,