Po wyburzeniu budynków na placu budowy Dworca Metropolitalnego w Lublinie trwa porządkowanie terenu. Równocześnie wykonano już prace przy wykopie pod budynek dworca.

Największe prace wyburzeniowe na terenie, gdzie powstanie Dworzec Metropolitalny, zostały już zakończone. Trwa porządkowanie placu budowy, rozpoczęły się prace przy wykopach pod budynek dworca.

– Wyburzenia i rozbiórki obiektów budowlanych są już finalizowane. Prace rozbiórkowe budynków mają miejsce również na ul. Krochmalnej. W pierwszej kolejności usunięto azbest oraz pokrycia dachowe, teraz trwa rozbiórka fundamentów budynków. Prace rozbiórkowe nawierzchni, fundamentów reklam oraz elementów małej architektury realizowane są na drogach dojazdowych prowadzących do Targów Lublin – relacjonuje prace na budowie Justyna Góźdź z Biura Prasowego w Kancelarii Prezydenta Miasta Lublin.

Na potrzeby zadania w zakresie rozbudowy ul. Dworcowej oraz budowy zjazdu z ul. Lubelskiego Lipca ’80, dla usprawnienia ruchu wybudowano tymczasowy zjazd z al. Piłsudskiego do obsługi Targów Lublin.

– Przy „starej” ul. Gazowej i ul. Dworcowej trwa przebudowa sieci wodociągowej, gazowej, teletechnicznej i elektrycznej, które kolidują z projektem nowego budynku Dworca. Na ul. Krochmalnej, pod miejsca postojowe dla autobusów, wykonywane są rozbiórki oraz budowana jest kanalizacja deszczowa i wodociąg – wyjaśnia Justyna Góźdź.

Od pewnego czasu trwają także prace przy wykopie pod budynek dworca. Został wykonany również projekt na zabezpieczenie wykopu i jego odwodnienie, który będzie realizowany w terenie. Powstała platforma pod wbicie ścianek uszczelniających (wbito już zdecydowaną część tych ścianek) w celu zabezpieczenia wykopu przed napływem wody.

(fot. wideo lublin112.pl, źródło lublin112.pl)

Tags: , , ,