Jak pokazują najnowsze roczne dane Urzędu Transportu Kolejowego, ponad 1/4 wszystkich  kolejowych przejazdów osobowych w 2023 roku w Polsce zrealizowało POLREGIO. Pozwoliło to spółce utrzymać kolejny rok pozycję lidera branży przewozów pasażerskich. 

W 2023 r. koleją w Polsce podróżowało ponad 374,4 mln osób. To aż o 9,4% więcej, niż w roku 2022,  co w liczbach bezwzględnych oznacza wzrost o 32,2 mln pasażerów! Jednocześnie jest to najwyższy  wynik w całym XXI wieku. Udział POLREGIO w tym wyniku wyniósł 26%. 

– Kolej przeżywa w Polsce prawdziwy renesans, a ogromny udział ma w tym POLREGIO. Obsługujemy najwięcej stacji i przystanków w Polsce, odnotowaliśmy rekordowy wynik prawie 100 mln pasażerów w ciągu roku, prześcigając konkurencję o niemal 30 mln przewiezionych osób i bijąc własne rekordy  z poprzednich lat. Te rezultaty motywują nas do dalszej ciężkiej pracy dla naszych pasażerów. Naszym  priorytetem na kolejne lata jest zakup nowego taboru, by maksymalnie zwiększyć komfort zarówno  podróżnych, jak i pracowników kolei – mówi Adam Pawlik, Prezes Zarządu POLREGIO S.A. 

Najpierw POLREGIO, potem długo nic 

Zestawienie wyników kolejowych przewoźników pasażerskich dotyczących zeszłego roku wyraźnie  wskazuje na pozycję POLREGIO jako rynkowego lidera. Z usług największego polskiego  przewoźnika pasażerskiego skorzystało o niemal 8% więcej niż z usług drugiego przewoźnika w rankingu – PKP Intercity i o prawie 10% więcej niż zarejestrowały trzecie w tej klasyfikacji Koleje  Mazowieckie. Pokazuje to, że na rynku kolejowych przewozów pasażerskich POLREGIO nie ma sobie  równych. 

Z danych Urzędu Transportu Kolejowego wynika, że statystycznie każdy mieszkaniec Polski  pokonywał w 2023 roku pociągiem dystans 69,1 km. W przypadku POLREGIO wskaźnik ten wyniósł  44,7 km, a z naszych usług najchętniej korzystali mieszkańcy województwa pomorskiego,  wielkopolskiego, dolnośląskiego i małopolskiego.

Z roku na rok i kwartału na kwartał przewoźnik wprowadza wiele zmian, wsłuchując się w opinie  pasażerów i obserwując, jak doskonalenie oferty wpływa na wzrost popularności kolei.  

– Pociągi znów stają się ulubionym sposobem dojazdu Polaków do pracy, szkół czy uczelni i wiemy, że  się do tego przyczyniliśmy. Jednocześnie mamy świadomość, że stworzenie optymalnej oferty  przewozowej to zadanie zarówno przewoźników, jak i organizatorów publicznego transportu czy  zarządców infrastruktury. O tym, czy społeczeństwo wybiera kolej, decydują różne powody – to, w  jakie miejsca dociera i czy jest dobrze skomunikowana z innymi środkami transportu oraz  przewoźnikami. POLREGIO prowadzi nieustanny dialog ze wszystkimi uczestnikami publicznego  transportu, aby zachęcić jak najwięcej osób do korzystania z kolei i promować ją jako realną  alternatywę dla samochodu – dodał Wiceprezes Zarządu POLREGIO, Marcel Klinowski. 

(fot. źródło informacji POLREGIO)

Tags: , , ,