8 listopada 2021 roku na tory po raz pierwszy wyjechał pociąg IC Marszałek Piłsudski, nazwany na cześć jednej z najwybitniejszych postaci w historii Polski.

– Kolej w Polsce przeżywa swoisty renesans. Od kilku lat prowadzimy jej intensywną modernizację, obejmującą inwestycje w unowocześnienie taboru, infrastruktury, a także rozwój cyfryzacji. W tym dążeniu do nowoczesności nie zapominamy o naszej historii i jej najważniejszych postaciach. Kursujący między Krakowem a Warszawą pociąg naszego narodowego przewoźnika będzie codziennie przypominać o wielkim Polaku, jakim bez wątpienia był Marszałek Józef Piłsudski, i jego zasługach dla naszej ojczyzny – podkreśla minister infrastruktury Andrzej Adamczyk.

Pociąg IC Marszałek Piłsudski będzie kursować od poniedziałku do soboty między Krakowem Głównym a Warszawą Gdańską, ruszając z Krakowa o 8:45 i dojeżdżając do stolicy o 12:14.

W odwrotnym kierunku będzie jeździć od poniedziałku do piątku i w niedziele, rozpoczynając trasę o 17:00 z Warszawy Gdańskiej i kończąc bieg na Krakowie Głównym o 20:20.

– Pociągi PKP Intercity już od 20 lat łączą Polskę i Polaków. Dlatego jako narodowemu przewoźnikowi zależy nam na pielęgnowaniu historii Polski i popularyzacji wiedzy na temat najważniejszych wydarzeń w dziejach naszej ojczyzny. Nazwanie pociągu na cześć Marszałka Piłsudskiego to nasze kolejne działanie w tym obszarze. Pamiętamy o naszych korzeniach, historii i misji, jaką pełnimy – powiedział Marek Chraniuk, prezes zarządu PKP Intercity.

(fot. PKP Intercity, źródło MI)

Tags: , ,