10 marca br. wchodzi w życie korekta rozkłady jazdy POLREGIO. W 8 województwach  największy pasażerski przewoźnik kolejowy przygotował nowe połączenia oraz  zwiększenie częstotliwości na wybranych trasach. 

Lubuskie i Dolnośląskie 

Od 10 marca przywrócone zostaną bezpośrednie połączenia łączące województwo lubuskie  z województwem dolnośląskim na trasie Wrocław – Zielona Góra, gdzie pojawią się 4 pary  pociągów.  

W Lubuskiem wprowadzone zostanie też nowe połączenie z Zielonej Góry do Głogowa o  godz. 22:42. Dodatkowo podczas tegorocznej majówki będą dostępne bezpośrednie  połączenia z Zielonej Góry do Świnoujścia i Łagowa. 

Podkarpackie 

W województwie podkarpackim od 10 marca na odcinku Przemyśl Główny – Medyka  zostanie podwojona liczba pociągów z 3 do 6 par. Zwiększenie liczby dostępnych połączeń to  efekt wydłużenia do Medyki trasy pociągów kursujących dotychczas na odcinku Rzeszów  Główny – Przemyśl Główny. Ponadto podczas weekendu majowego, czyli od 1 do 5 maja będą  kursowały dodatkowe pociągi z Rzeszowa do Sandomierza i Zamościa oraz z Jarosławia do  Lublina. 

Podlaskie 

W województwie podlaskim po blisko 24 latach przerwy od 18 marca br. zostaną  przywrócone połączenia pasażerskie na trasie Białystok – Ostrołęka. Ponad 110 kilometrowa  trasa będzie obsługiwana codziennie przez dwa pociągi w obie strony. Nowe połączenia  POLREGIO będzie realizować nowoczesnymi pojazdami spalinowymi, które są  przystosowane do potrzeb osób z niepełnosprawnościami. 

Kujawsko-Pomorskie 

Wraz z korektą rozkładu jazdy, od 11 marca od poniedziałku do piątku będzie kursować  pociąg relacji Bydgoszcz Główna (odjazd godz. 15:05) – Łódź Kaliska (przyjazd 19:17).  Natomiast od 10 marca w soboty i niedziele pociąg ten będzie kursować w relacji Toruń  Główny (odjazd godz. 16:00) – Łódź Kaliska (przyjazd 19:17). W ramach korekty zmianie  ulegają godziny kursowania tego pociągu. 

Pomorskie 

Wraz z korektą rozkładu jazdy, od 11 marca na tzw. „Bajpasie Kartuskim”, czyli niedawno  otwartej linii przez Gdańsk Kokoszki i Starą Piłę do Kartuz, uruchomionych zostanie 6 par  pociągów. Dodatkowo od 11 marca codziennie kursować będzie pociąg relacji Słupsk –  Bydgoszcz. Uruchomiony zostanie też wieczorny pociąg w soboty z Gdyni do Lęborka.  Ponadto od 1 maja w weekendy rozszerzona zostanie siatka połączeń na Półwysep Helski. 

Świętokrzyskie i Mazowieckie 

W województwie świętokrzyskim POLREGIO uruchomi od 10 marca dwie nowe pary  pociągów na odcinku Kielce Główne – Radom Główny. W związku z uruchomieniem połączeń  do Radomia w ofercie pozataryfowej „Bilet Świętokrzyski” dodano przystanek osobowy  Lipowe Pole, rozszerzając ofertę na tym kierunku do granic województwa świętokrzyskiego. 

Natomiast w ofercie pozataryfowej „Bilet Dobrych Relacji” dodano odcinek Kielce Gł. – Radom Gł., a w ofercie „Wspólny miesięczny” dedykowanej dla pasażerów Kolei  Mazowieckich i POLREGIO dodano odcinek Skarżysko-Kam. – Radom Gł. 

Wielkopolskie 

W województwie wielkopolskim w ramach zmian od 10 marca w długi weekend majowy oraz  w okresie Bożego Ciała kursować będą sezonowe pociągi przyspieszone: ORKAN z Poznania  do Świnoujścia oraz RIWIERA i HARPUN z Poznania do Kołobrzegu. 

Zachodniopomorskie 

W województwie zachodniopomorskim zaplanowano dodatkową parę pociągów relacji  Szczecin Gł. – Świnoujście Port – Szczecin Gł. w dni robocze. W ofercie pojawił się nowy pociąg  z Kołobrzegu do Szczecina kursujący także w dni robocze. Dodatkowo rozszerzono termin  kursowania porannego pociągu relacji Szczecin Gł. – Kołobrzeg, który wcześniej kursował  tylko w soboty i niedziele – po zmianach pociąg odjeżdżający o 9:17 ze Szczecina do  Kołobrzegu jeździ codziennie. Oprócz tego rozszerzono ofertę w dni robocze pociągów z i do  Gryfina (dodatkowe 6 par) oraz z i do Stargardu (dodatkowe 3 pary). 

(źródło i foto POLREGIO)

Tags: , , , ,