W niedzielę, 13 marca 2022 r. weszła w życie wiosenna korekta rocznego rozkładu jazdy, która uwzględnia kolejne fazy prac modernizacyjnych na polskiej sieci kolejowej. Pociągi według tego rozkładu jazdy będą jeździły do 11 czerwca.

W okresie obowiązywania rozkładu jazdy pociągów 2021/2022 zarządca infrastruktury PKP Polskie Linie Kolejowe S.A. przewidział cztery korekty związane m.in. z pracami remontowymi na liniach kolejowych. Zmiany zaplanowane są jeszcze na 12 czerwca, 4 września i 6 listopada 2022 r.

Szczegóły dotyczące nowej wersji rozkładu jazdy powinny być ogłoszone co najmniej na 21 dni przed ich wejściem w życie na stronie internetowej zarządcy infrastruktury. Natomiast na dworcach i peronach lub drogach dojścia do nich powinny pojawić się w formie plakatów co najmniej z 10-dniowym wyprzedzeniem. Przyszły rozkład jazdy powinien być również dostępny na stronach internetowych przewoźników, choć ustawa nie nakłada na nich konkretnych terminów publikacji.

W związku z pandemią COVID-19 w środkach publicznego transportu zbiorowego nadal należy zakrywać usta i nos przy pomocy maseczki.

Obywatele Ukrainy mogą bezpłatnie podróżować wybranymi pociągami na terenie Polski. Szczegółowe informacje w tym zakresie znajdą Państwo w komunikacie zamieszczonym na stronie internetowej UTK.

KOREKTA ROZKŁADU – WAŻNE LINKI:

(fot. pixabay.com)

Tags: , ,