Ledwo minął okres świąteczno-noworoczny, a w niektórych województwach już od 15  stycznia rozpoczęły się ferie zimowe. POLREGIO jak co roku ma w ofercie kilkadziesiąt  połączeń, które pozwalają skorzystać z wielu zimowych atrakcji turystycznych. Poniżej  prezentujemy wybrane połączenia w poszczególnych województwach ułożone według  terminu szkolnych ferii zimowych.  

Specjalne oferty bilety tygodniowe i weekendowe 

Dzięki naszym specjalnym ofertom w czasie ferii można będzie podróżować bez ograniczeń po całej  Polsce. Można łatwo kupić je w mobilnej aplikacji mPOLREGIO, w automatach biletowych lub  Videomatach POLREGIO, w systemie sprzedaży bilety.polregio.pl, u obsługi pociągu oraz w kasach  biletowych. 

Na dwa tygodnie przerwy zimowej ponownie oferujemy Bilety tygodniowe na ferie, które w  podobnej formule proponowaliśmy pasażerom także latem i cieszyły się one ogromną  popularnością wśród podróżnych – były najchętniej kupowanym produktem POLREGIO. Bilet  tygodniowy na ferie w tańszej wersji kosztuje 109 zł i obejmuje wszystkie pociągi REGIO. Bilet za  129 zł zapewnia z kolei przejazdy pociągami REGIO oraz Kolei Wielkopolskich, Łódzkiej Kolei  Aglomeracyjnej i Arrivy. Sprzedaż biletów z tej oferty rusza 12 stycznia, a jest ona ważna przez całe  ferie zimowe, czyli do 25 lutego. Nie obejmuje województwa pomorskiego i dolnośląskiego. 

Niezależnie od ferii przez cały czas mamy w ofercie bilety weekendowe, które pozwalają odwiedzać  ulubione miejsca w całej Polsce. Mini bilet turystyczny kosztuje 47 zł i pozwala podróżować bez  limitu pociągami REGIO od piątku od 18:00 do poniedziałku do 06:00. Bilet turystyczny, dostępny w  cenie 58 zł umożliwia nieograniczone podróże pociągami po całej Polsce od 18:00 w piątki do 06:00  w poniedziałki. Bilet jest honorowany w pociągach REGIO (za wyjątkiem pociągów specjalnych) oraz  pociągach osobowych Arrivy RP, Kolei Wielkopolskich oraz Kolei Małopolskich (z wyjątkiem odcinka  Kraków Olszanica – Kraków Lotnisko – Kraków Olszanica), jak również Łódzkiej Kolei Aglomeracyjnej  (z wyjątkiem pociągów kategorii ŁKA Sprinter). Szczegółowe informacje znajdują się na stronie  www.polregio.pl. 

– Ferie to idealny czas, by wybrać się z rodziną w podróż po Polsce, poznawać najpiękniejsze zakątki  naszego kraju i historię. Dzięki rozbudowanej sieci połączeń regionalnych, jakie oferujemy,  przemieszczanie się po całej Polsce jest szybkie i bezpieczne. Korzystając z naszej oferty, mieszkańcy  województwa pomorskiego dotrą na narty do Szklarskiej Poręby, osoby podróżujące po Lubelskiem  będą mogły podziwiać Roztocze, a poznaniacy czy łodzianie zwiedzą podmiejskie atrakcje.  Z POLREGIO łatwo możemy zaplanować wyjątkowy wyjazd dla całej rodziny także ze względu na atrakcyjne ceny biletów. Zachęcamy do zapoznania się z naszą zimową ofertą – mówi Adam Pawlik,  Prezes Zarządu POLREGIO. 

Termin ferii 29 stycznia – 11 lutego 

Województwo lubelskie 

W ferie zimowe w województwie lubelskim można zwiedzić Roztocze, krainę o wyjątkowym w  Polsce klimacie i atmosferze. Wystarczy skorzystać z połączenia Lublin Gł. – Zamość – Bełżec – Hrebenne z przesiadką w Zawadzie. Przy okazji warto odwiedzić przepiękny, renesansowy Zamość,  gdzie oprócz zabytków miłośnicy kolejnictwa mogą zobaczyć najdłuższą w Polsce linię  szerokotorową (PKP LHS). 

Województwo łódzkie 

Zwiedzanie Warszawy albo Poznania w ferie? To możliwe dzięki połączeniom POLREGIO na trasach  Łódź – Warszawa oraz Łódź – Poznań. Ponadto mieszkańcy Łodzi mogą odwiedzić znane  podmiejskie atrakcje – jak arboretum oraz kolej wąskotorową w Rogowie (kursuje w ferie zimowe).  Połączenia z Łodzi pozwalają również odwiedzić zabytki w Toruniu, Góry Świętokrzyskie czy  Częstochowę i zamki Jury Krakowsko-Częstochowskiej. 

Województwo podkarpackie  

Z Rzeszowa już blisko w Bieszczady, najbardziej tajemnicze i najdziksze polskie góry, które również  zimą przyciągają turystów. Koleją można dotrzeć do Jasła, Sanoka czy Zagórza, a od ubiegłego roku  ponownie do Ustrzyk Dolnych. Dla miłośników zagranicznych wojaży POLREGIO uruchamia pociągi  na lotnisko w Jasionce. 

Województwo pomorskie 

Pomorze jest jednym z najlepiej skomunikowanych regionów w Polsce. Wiele połączeń kolejowych  – m.in. do Kościerzyny, Elbląga, Malborka czy na Hel obsługiwanych jest przez pociągi POLREGIO.  Pociągiem można również dojechać bezpośrednio na lotnisko w Gdańsku, z wieloma dogodnymi  połączeniami do Skandynawii i krajów Europy południowej. 

Województwo śląskie 

Pociągi POLREGIO w woj. śląskim kursują m.in. na trasach do Bielska-Białej oraz Żywca. Na terenie  Beskidu Śląskiego i Żywieckiego znajduje się wiele atrakcji turystycznych dla miłośników białego  szaleństwa. Na wybranych stacjach można się również przesiąść na pociągi Kolei Śląskich, a w  pobliżu skorzystać również z kolei linowych – np. na Szyndzielnię w Bielsku-Białej. 

(fot. dworzecmetropolitalny.pl\źródło informacji POREGIO)

Tags: , , ,