Rok szkolny i akademicki dobiegają końca, nadeszło długo wyczekiwane lato,  a pogoda dopisuje – Polacy wyjeżdżają więc na urlop. Z okazji wakacji POLREGIO uruchamia niemal 100 dodatkowych połączeń do najbardziej popularnych kierunków turystycznych.  

Gdzie dowiezie nas POLREGIO? Morze, góry, Kraina Wielkich Jezior Mazurskich, podlaskie lasy,  podkarpacka głusza… wybór jest naprawdę szeroki. A równie ważne jest przecież, by dojechać  tam szybko, bez korków i ekologicznie – to wszystko jest możliwe z POLREGIO. 

– Jesteśmy przygotowani do sezonu wakacyjnego – aż 5460 dodatkowych pociągów bezpiecznie i niedrogo dowiezie wszystkich chętnych do wybranych przez nich miejscowości.  Jak co roku uruchamiamy także specjalne, wakacyjne połączenia do najpiękniejszych regionów  naszego kraju – mówi Artur Martyniuk, prezes zarządu POLREGIO. 

Może nad morze? 

Wakacje w Polsce kojarzą się nam przede wszystkim z wypoczynkiem nad Bałtykiem.  POLREGIO wychodzi naprzeciw oczekiwaniom wszystkich miłośników naszego wybrzeża – od  25 czerwca do 31 sierpnia działać będzie wakacyjne połączenie na trasie Gdynia/Lębork – Łeba. Wakacje to także okres zwiększonej liczby połączeń z Gdyni na Półwysep Helski, a  dodatkowe pociągi pojawią się również na trasach Gdynia – Władysławowo oraz  Władysławowo – Hel. 

W tym samym terminie POLREGIO uruchomi również nadmorskie, sezonowe połączenia ze  stolicy Wielkopolski: chodzi o weekendowe trasy Poznań – Świnoujście oraz Poznań – Kołobrzeg. Pociągi będą ponadto kursować w relacjach Zielona Góra – Świnoujście, Kamień  Pomorski – Szczecin, a połączenie Koszalin – Mielno Koszalińskie będzie realizowane  codziennie. 

Podkarpacie oraz Słowacja 

Specjalne, wakacyjne trasy POLREGIO pojawią się także na Podkarpaciu. Od 25 czerwca do 28  sierpnia spółka zapewnia weekendowe połączenia na trasach Sanok – Ustrzyki, Rzeszów – Medzilaborce (Słowacja), Sanok – Medzilaborce (Słowacja) oraz Jarosław – Lublin i Rzeszów – Zamość. 

Podkarpacie to jeden z najpiękniejszych regionów Polski, natomiast dzięki wizycie na Słowacji  będziemy mieć okazję, by poznać południową część pasma górskiego Karpat, które zajmują  sporą część terytorium Słowacji..

Park Rozrywki na wyciągnięcie ręki 

Energylandia to największy polski park rozrywki, który swoim zasięgiem obejmuje 43 hektary,  zapewniając różnorodną rozrywkę dla wszystkich grup wiekowych. Najlepiej dojechać tam  oczywiście pociągiem. W województwie małopolskim POLREGIO zapewni specjalną,  wakacyjną komunikację między ENERGYLANDIĄ (stacja Zator) a Skawiną i krakowskimi  stacjami: Kraków Główny, Kraków Zabłocie, Kraków Podgórze, Kraków Łagiewniki i Kraków  Sanktuarium. Od 24 czerwca aż do końca września pociągi na tej trasie będą kursować  codziennie, a przez cały sierpień dodatkowo pojawią się jeszcze składy „Energylandia BIS”,  które podwoją całkowitą liczbę kursów. Wszystko odbędzie się w ramach komercyjnego połączenie superREGIO na trasie Kraków – Zator.  

Podlasie, Mazury i nie tylko 

Sezonowe trasy POLREGIO obejmą również tereny województwa warmińsko-mazurskiego. Od  12 czerwca do 3 września codziennie będą kursowały pociągi na trasie Olsztyn – Giżycko oraz  Olsztyn – Korsze. Połączenia umożliwią dotarcie m.in. do słynnej Krainy Wielkich Jezior  Mazurskich, gdzie znajduje się niemal 2600 różnej wielkości jezior. 

Z kolei na Lubelszczyźnie w okresie 25 czerwca – 31 sierpnia uruchomione zostaną połączenia:  codziennie Lublin – Bełżec, a w weekendy Zamość – Rzeszów oraz Lublin – Jarosław. Natomiast  połączenie Chełm – Włodawa (2 pary pociągów w weekendy) będzie funkcjonować od 25  czerwca do 25 września. 

W województwie lubuskim od 25 czerwca do 22 września dostępne będą specjalne,  weekendowe połączenia wakacyjne na trasie Zielona Góra – Toporów oraz Toporów – Zbąszynek. 

Wakacyjne trasy od 1 lipca ruszą także na Podlasiu. Weekendowe połączenia będą działać aż  do końca września na trasie z Białegostoku do Walił przez teren Puszczy Knyszyńskiej – obszaru  leśnego zajmującego ponad 1000 km kwadratowych, gdzie od 1988 funkcjonuje Park  Krajobrazowy Puszczy Knyszyńskiej.  

(fot. źródło POLREGIO)

Tags: , , ,